Každý člověk je v něčem výjimečný a potkat výjimečné dítě, to je hned dvojnásobná radost. Pojďme se společně potěšit tím, co dovedou naše ratolesti a dejme jim šanci ukázat světu, co v nich je. Dům dětí a mládeže TREND Roudnice n. L. se rozhodl objevit Podřipský talent. Stejné jméno nese i soutěž, která si klade […]

Každý člověk je v něčem výjimečný a potkat výjimečné dítě, to je hned dvojnásobná radost. Pojďme se společně potěšit tím, co dovedou naše ratolesti a dejme jim šanci ukázat světu, co v nich je.

Dům dětí a mládeže TREND Roudnice n. L. se rozhodl objevit Podřipský talent. Stejné jméno nese i soutěž, která si klade za cíl podpořit volnočasové aktivity dětí a mládeže v oblasti Roudnicka a ocenit ty, kteří se věnují něčemu naplno. Myšlenku podpořilo i Město Roudnice nad Labem, které je podřipskou metropolí a stará se o rozvoj tohoto regionu, a poskytlo záštitu a podporu pro celou soutěž.

“Myšlenka soutěže koresponduje s naším posláním jako domem dětí, který soustředí volnočasové aktivity pro děti a mládež na Podřipsku – jsme jediné víceoborové středisko volného času v oblasti rozšířené působnosti města Roudnice nad Labem. Chodí k nám spousta úžasných dětí, které nám dělají radost a budeme rádi, když o nich veřejnost uslyší,” shrnula důvody k uspořádání soutěže ředitelka DDM TREND Roudnice n. L. Zdeňka Fillerová Studená a připomněla, že soutěž není jen pro žáky Trendu, nýbrž pro všechny školou povinné děti z oblasti Roudnicka.

Dům dětí vytvořil rámcová pravidla, podle nichž se mohou Talentu zúčastnit nezletilí žáci základních a středních škol – jednotlivci nebo dvojice, a to formou vystoupení pro veřejnost o délce jedné až dvou minut, na podiovém prostoru cca tři krát pět metrů. Vzhledem k povaze soutěže je podmínkou účasti soulas s pořizováním fotografií a videozáznamů a jejich zveřejněním v případě úspěšného vystoupení.

Cesta k nalezení talentu bude probíhat formou postupové soutěže. Proběhne pět castingů v období od října do února, přičemž z každého postoupí tři vítězové do hlavního kola soutěže, které se uskuteční v sobotu 14.března v sále školicího střediska Koruna. Podřipský talent v průběhu hlavního večera vybere velká porota, dále bude udělen Talent diváků a Talent dětí, který vyberou diváci v hledišti.

A kdy je nejlepší přijít na casting? “Nejlépe hned. Předpokládáme, že se budou chtít účinkující vše co nejlépe naučit a tak budou svou účast odkládat na později. Ti, kdo přijdou už na podzim budou mít jistou výhodu – v menší konkurenci se snáze dostanou do finále,” odpovídá ředitelka a dodává, že každé dítě se může účastnit castingů dvakrát. Ať již z toho důvodu, že umí více věcí, nebo se chce zúčastnit sám i s kamarádem, nebo třeba jen pro to, že chce své dovednosti do jara vypilovat a na jaře předvést něco lepšího.

Neotálejte se svou účastí v soutěži. První casting proběhne již v sobotu 5.října!