Přehoupli jsme se do nového školního roku a v roudnickém domečku je vše připraveno k zahájení zájmových kroužků. DDM TREND i v letošním roce nabídne nové činnosti, například robotiku. DDM pokračuje v nákupu pomůcek pro polytechnické vzdělávání. Po loňské podpoře kroužku digitální fotografie jsme se i letos zapojili do programu společnosti TRCZ „Technika nás baví!“. Zúčastnili jsme se s projektem […]

Přehoupli jsme se do nového školního roku a v roudnickém domečku je vše připraveno k zahájení zájmových kroužků. DDM TREND i v letošním roce nabídne nové činnosti, například robotiku.

DDM pokračuje v nákupu pomůcek pro polytechnické vzdělávání. Po loňské podpoře kroužku digitální fotografie jsme se i letos zapojili do programu společnosti TRCZ „Technika nás baví!“. Zúčastnili jsme se s projektem kroužku LEGO Technik s názvem „Dobrodružství strojů a člověka aneb technika v souvislostech“ a získali jsme podporu ve výši 30 tisíc Kč na nákup výukových stavebnic z řady LEGO Education a LEGO Mindstorms. Za tuto podporu děkujeme.

Díky nově zakoupeným modelům se žáci v kroužcích učí nejen stavbě připravených funkčních modelů Lego Technik, ale rovněž se seznamují se základními zákonitostmi mechaniky, dynamiky a dalšími fyzikálními principy. Z nových výukových sad s názvem Jednoduché hnané stroje si například sestavili hodinový strojek nebo hydraulický mechanismus.

Výrobky z kroužku Lego technik mohla veřejnost vidět na akademii DDM v závěru uplynulého školního roku. O modely byl velký zájem, děti si vše mohly osahat a vyzkoušet. V novém školním roce připravuje DDM TREND pro žáky další rozšíření, a to robotiku s programovatelným modelem Lego Mindstorms.

Nabídku kroužků hledejte na webu, facebooku, nástěnkách ve městě nebo přímo v DDM. Zápis do kroužků začíná 2.září. Přihlásit děti lze ještě do konce října.