V DDM TREND se řemeslná práce na stavbě modelů skutečných letadel, tanků, automobilů a jiných strojů prolíná s vyprávěním jejich příběhu v lidské historii. Na modelářských kroužcích Mgr. Jiřího Kiky není nikdy nuda. Děti jsou zde zabrané nejen do pečlivé a přesné práce na stavbě plastikových modelů, ale také do vyprávění pedagoga, který má k technice a historii […]

V DDM TREND se řemeslná práce na stavbě modelů skutečných letadel, tanků, automobilů a jiných strojů prolíná s vyprávěním jejich příběhu v lidské historii.

Na modelářských kroužcích Mgr. Jiřího Kiky není nikdy nuda. Děti jsou zde zabrané nejen do pečlivé a přesné práce na stavbě plastikových modelů, ale také do vyprávění pedagoga, který má k technice a historii velmi blízko. A právě spojení těchto oblastí dává práci v modelářském klubu specifickou atmosféru, kterou jinde nenajdete.

Kromě samotného modelu si žáci odnášejí cenné vědomosti, jak jimi zhotovený stroj fungoval, kdo ho vytvořil a proč, jaké byly jeho vlastnosti, co se povedlo a co bylo naopak jeho slabinou. Nad četnými modely tanků, letadel a lodí, které kluky lákají nejvíce, se v průběhu tvorby žáci dozvědí, ve které bitvě daný prostředek bojoval, co se tam odehrálo a jak vše dopadlo.

K zaslechnutí jsou i drobnosti a zajímavosti, nechybí zajímavé zápletky, humor a vtip. Velmi oblíbeným tématem jsou osudy skutečných vlastenců, válečných hrdinů, bystrých vynálezců a konstruktérů, kteří se zapsali do naší a světové historie.

Modeláři z TRENDU mimo jiné pořádají výlety za technikou, zapojují do své činnosti také veřejnost. V nabídce byly a jsou výlety např. do Národního technického muzea, Tankového muzea v Lešanech, Leteckého muzea ve Kbelích nebo třeba na Vítkov do Národního památníku. Nově jsou v DDM také sobotní historické přednášky pro děti a mládež.

„Kluci jsou šikovní, zajímá je to, chtějí se dozvědět víc, ptají se na zajímavosti a detaily, které mnohdy zjišťuji a pátrám po nich. Práce s nimi je radost. Nejvíc potěší, když se po letech vrací, podívat se, popovídat, pochlubit se. Mnozí z nich jsou už dospělí, a přesto přijdou i s tatínky a vrací se do našeho klubu,“ říká Jiří Kika.

Na poslední přednášce s názvem Toulky historií projevili nejen modeláři, ale i veřejnost velký zájem. Nyní je pro ně připravena další novinka. Je jí soutěž v modelářství, ve které mohou vyhrát hodnotné ceny, jako modely k sestavení a poukázky na nákup modelářského materiálu.

Baví Vás modelaření? Máte vztah k technice? Zajímá vás historie? Přihlaste se do naší soutěže nebo přijďte navštívit náš modelářský klub. V DDM jste srdečně vítáni!

Modelářská soutěž pro děti a mládež

Klub modelářů vyhlašuje soutěž o nejlépe sestavený jakýkoliv plastikový model o hodnotné ceny modelové sady a poukázky na nákup modelářského materiálu v hodnotě 1000 a 500 Kč.

Soutěžit se bude v kategoriích od 6 do 12 let a od 13 do 17 let. Soutěž vrcholí v Den osvobození 8.května od 9 do 12 hodin v DDM, kdy budou modely hodnoceny porotou.