DDM TREND Roudnice n. L. chystá na prázdniny opět oblíbený letní tábor na Orlíku, letos na téma Králové a barbaři. Na děti a mládež od 8 do 17 let čeká spousta zábavy a zážitků včetně výpravných her, kostýmů a šermířů. Celotáborová hra bude opět o napětí a odhodlání, nebude chybět trocha historie a vše se […]

DDM TREND Roudnice n. L. chystá na prázdniny opět oblíbený letní tábor na Orlíku, letos na téma Králové a barbaři.

Na děti a mládež od 8 do 17 let čeká spousta zábavy a zážitků včetně výpravných her, kostýmů a šermířů. Celotáborová hra bude opět o napětí a odhodlání, nebude chybět trocha historie a vše se bude točit kolem sbírání dukátů a společné cesty k vítězství dobra nad zlem.

Skvělé prostředí i kuchyně

Již v loňském roce zavládla velká spokojenost se ubytováním ve Tvrzi Holešice, která se nachází u vodní nádrže Orlík. Rekreační zařízení uprostřed přírody nabídlo vynikající zázemí pro naše hry a sportovní aktivity. Děti i vedoucí si chválili nejen stav a vybavenost zařízení, ale také skvělou kuchyni a vstřícnost provozovatelů Tvrze. Letos se sem s radostí vracíme znovu.

Součástí Tvrze je samostatná chatičková osada s vlastním sociálním zařízením. Vše je čisté, upravené a v dobrém stavu. Tuto osadu si opět vyzdobíme, u chatek zavlají naše prapory a erby. Ke sportovním aktivitám můžeme využívat louku na minikopanou, volejbalový kurt a prostornou tělocvičnu s trampolínou a dalším vybavením. Osvěžení nám zajistí koupání na soukromé pláži v zátoce pod tvrzí nebo v blízkém kempu Radava, kde je k dispozici i dětské hřiště.

Kuchyně je ve tvrzi přímo báječná. K snídani si děti mohou vybrat ze švédských stolů, na co mají chuť. Svačiny, obědy a večeře jsou zvoleny vstřícně vůči dětem, za ta léta praxe zde již vědí, co mají děti rády. Pitný režim je samozřejmě zajištěn po celý den. Výhodou je velká pergola, kde se děti mohou v létě najíst na čerstvém vzduchu, při nepřízni počasí nebo velkém vedru se stravují přímo v restauraci. Milí kuchaři dětem dají tolik, kolik si řeknou, a každý si může přijít přidat. Dále jsou zde k zakoupení různé chuťovky, nanuky a limonády.

Profesionální program vedený pedagogy

Režim dne, program a péči o děti zajišťují zaměstnanci DDM, tedy kvalifikovaní pedagogové volného času. K dispozici bude opět zdravotník s lékařským vzděláním. Samozřejmostí je zajištění dostupnosti autem, každodenní pošta a táborové aktivity včetně krátké a bezpečné noční hry. Večerní nástupy budou opět v dobových kostýmech, celotáborovou hru završíme korunovací krále a středověkou hostinou.

Tábor „Králové a barbaři“ potrvá sedm dní, a to od soboty 15. do soboty 22.července 2023. V ceně je zahrnuto ubytování včetně využití veškerého zázemí, strava, doprava a odměny pro děti. Výpravný program, aktivity a celodenní výlet budou podpořeny z dotací EU z našeho projektu Inovativní vzdělávání DDM TREND v rámci Operačního programu Jan Amos Komenský. Děti tedy během týdne dostanou mnohem více, než je skutečná cena pobytu. Vzhledem ke zdražování služeb a prodloužení pobytu se zvedla i cena tábora z loňských 5.900 na 7.500 Kč. Je však třeba podotknout že toto zdražení je pro rodiče minimální, neboť tábor trvá o den déle a je tedy možné na něj čerpat příspěvky od zdravotních pojišťoven.

Informace a přihlašování v DDM TREND

Chcete-li se podívat na prostředí a aktivity, navštivte facebook či web Tvrze Holešice, prohlédněte si náš facebook, kde jsou příspěvky z loňského tábora Pevnost Boyard. Další informace Vám rádi poskytneme telefonicky nebo osobně v recepci DDM, kde si můžete také vyzvedávat a vyplňovat přihlášky. Jste-li rozhodnuti, prosíme, neváhejte s rezervací míst.

Na týden plný zážitků s Vašimi dětmi se těší zaměstnanci našeho domečku!