V roudnickém TRENDU ani v době mimořádných opatření nezahálejí. Vrhli se na individuální pomoc potřebným a přípravu domácích aktivit pro děti. V uzavřeném domečku není momentálně ruch dětí a jako všude jinde jsou zde přísná hygienická opatření. Po počátečních dvou týdnech, kdy zaměstnanci DDM šili v domácím prostředí roušky, spolupracovali na pomoci s dalšími školami a školkami (část zaměstnanců DDM […]

V roudnickém TRENDU ani v době mimořádných opatření nezahálejí. Vrhli se na individuální pomoc potřebným a přípravu domácích aktivit pro děti.

V uzavřeném domečku není momentálně ruch dětí a jako všude jinde jsou zde přísná hygienická opatření. Po počátečních dvou týdnech, kdy zaměstnanci DDM šili v domácím prostředí roušky, spolupracovali na pomoci s dalšími školami a školkami (část zaměstnanců DDM pracuje ve školách) a provedli důkladnou dezinfekci celé budovy, se znovu nadechli k další práci s dětmi.

V kroužcích teď nemůžeme pracovat a je nám jasné, že dětem a rodičům naše aktivity chybí. Proto jsme se pustili do on-line výuky v podobě videí, návodů a dalších způsobů, jak zprostředkovat naše náměty a nápady všem, kdo s námi nemohou teď být. Aktivity sdílíme přes naši facebookovou stránku a také přes společný portál Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže v České republice.

Zaměření příspěvků je různé – od výtvarných nápadů, přes další kreativní aktivity, hry pro děti, výuku na hudební nástroje, až po taneční a cvičební lekce. Na této výuce se podílejí všichni interní pedagogičtí pracovníci a asistentky, dále se mohou připojit i ostatní pedagogové – externisté spolupracující s DDM. Všichni zaměstnanci se mohou také i nadále účastnit různých dobrovolnických aktivit pro potřebné.

Stýská se vám po našich volnočasových aktivitách? Potřebujete zabavit své ratolesti? Hledáte inspiraci na jarní výzdobu a nebo se prostě jen tak nudíte? Pojďte na naši facebookovou stránku Dům dětí a mládeže TREND nebo navštivte internetovou stránku všech českých domečků na adrese mitkamit.cz.

 

Zdeňka Fillerová Studená, DDM TREND Roudnice n. L.