Jako každoročně se hned v první školní den zaplní budova v Jungmannově ul. 667 stovkami uchazečů o zájmové vzdělávání. Ti, kdo sem chodí pravidelně, vědí, že přijít včas je klíčové pro výběr aktivit. Některé kroužky jsou totiž velmi brzy zaplněné. Zápis trvá dva týdny, ale s postupem času se výběr zužuje, neboť hygienické, personální ani […]

Jako každoročně se hned v první školní den zaplní budova v Jungmannově ul. 667 stovkami uchazečů o zájmové vzdělávání. Ti, kdo sem chodí pravidelně, vědí, že přijít včas je klíčové pro výběr aktivit. Některé kroužky jsou totiž velmi brzy zaplněné. Zápis trvá dva týdny, ale s postupem času se výběr zužuje, neboť hygienické, personální ani prostorové kapacity nejsou nekonečné.

Se změnou financování zájmového vzdělávání ze strany státu a požadavkem ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na umístění co nejširšího počtu dětí do kroužků přichází DDM TREND s novým systémem zápisu. Cílem je umožnit každému dítěti, aby se dostalo do některého z kroužků v preferované oblasti. Rodiče nebudou vyplňovat jednotlivé přihlášky do každé z aktivit, ale jednotný zápisový list, kde v pořadí dle svých preferencí zvolí vybrané kroužky. Podle zvoleného pořadí pak DDM bude děti umísťovat na volná místa, a to až do 15. září.

Výuka v zájmových útvarech začne 18.září. Všechny děti musejí mít k datu nástupu vyplněné přihlášky, uhradit kroužky je pak možné nejpozději do konce října. Nově nastupující děti si mohou první hodinu zvoleného kroužku vyzkoušet zdarma.

Díky podpoře ze strany Města Roudnice nad Labem, které hradí zvýšené náklady na energie, nejsou v novém školním roce kroužky plošně zdraženy. Ti, kdo si vyberou sportovní a pohybové aktivity, mají navíc možnost čerpat příspěvky zdravotních pojišťoven. Věříme tedy, že z našich kroužků si vybere opravdu každý.

Na všechny děti se už těšíme!