Prázdninové aktivity pro děti budou i letos podpořeny z dotací Evropské Unie. Zážitky na celý červenec jako obvykle zajistí DDM TREND v podobě týdenních programů pro děti školního věku. V letošním roce pokračuje projekt „Inovativní vzdělávání DDM TREND“ a proto budou opět zájmové aktivity podpořeny z Evropských strukturálních a investičních fondů prostřednictvím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR – Operačního […]

Připravujeme letní tábory

Prázdninové aktivity pro děti budou i letos podpořeny z dotací Evropské Unie.

Zážitky na celý červenec jako obvykle zajistí DDM TREND v podobě týdenních programů pro děti školního věku. V letošním roce pokračuje projekt „Inovativní vzdělávání DDM TREND“ a proto budou opět zájmové aktivity podpořeny z Evropských strukturálních a investičních fondů prostřednictvím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR – Operačního programu Jan Amos Komenský.

Příměstské tábory budou mít v letošním roce 5 turnusů, a to od 1. července do 2. srpna. Cena pro rodiče zůstane stejná jako loni, tedy tisíc Kč na týden. Zahrnovat bude obědy, dopravu na výlety a další materiál pro potřeby dětí. Zážitkový a vzdělávací program bude financován z prostředků projektu. Aby bylo podpořeno co nejvíce příjemců, každé dítě se bude moci přihlásit na jeden týden aktivit a v případě volných kapacit poté i na týdny další. Témata táborů budou opět různorodá. Program potrvá vždy celý týden, denně od 8 od 16 hodin.

Poptávka je opět také po pobytu ve Tvrzi Holešice u vodní nádrže Orlík, kterou jsme si s našimi táborníky velmi oblíbili. V loňském roce jsme se podívali do středověku, napínavý táborový program zahájili šermíři a celé týdenní dobrodružství v našem království Forticie jsme zakončili korunovací krále a středověkou hostinou. V letošním roce se přeneseme naopak do budoucna. Čeká nás neméně kreativní a napínavá zábava s ufony a společná vesmírná mise.

Znovu se těšíme na skvělé zázemí a milý personál. Na děti opět čeká čistá a udržovaná chatičková osada uprostřed přírody, výborné jídlo ve zdejší restauraci a perfektní vybavení tvrze v podobě tělocvičny, kurtu, hřiště a vlastní pláže kousek pod tvrzí. Termín tábora máme rezervovaný od soboty 13. do soboty 20. července. Cenu pobytu ještě upřesníme po dohodě s ubytovacím zařízením a dopravcem. I zde však děti dostanou veškerý materiál k programu zdarma z projektu. Nabídku táborů společně s tématy a podrobnými pravidly zveřejníme v polovině března, přihlašování bude umožněno jako obvykle ihned po Velikonocích, tj. od úterý 2.dubna.

Na všechny děti se moc těšíme!

Read More
Vážení rodiče a přátelé našeho domu dětí a mládeže! Informujeme Vás ohledně vyhlášené stávky škol a školských zařízení. Jak jste se již patrně dozvěděli, DDM TREND se do stávky nezapojí a kroužky v pondělí 27. listopadu budou probíhat standardně. Ke stávce se aktivně nepřipojíme, stejně jako většina středisek volného času v Ústeckém kraji, avšak ne proto, že […]

Stanovisko DDM TREND ke stávce škol a školských zařízení

Vážení rodiče a přátelé našeho domu dětí a mládeže!

Informujeme Vás ohledně vyhlášené stávky škol a školských zařízení. Jak jste se již patrně dozvěděli, DDM TREND se do stávky nezapojí a kroužky v pondělí 27. listopadu budou probíhat standardně.

Ke stávce se aktivně nepřipojíme, stejně jako většina středisek volného času v Ústeckém kraji, avšak ne proto, že bychom nechtěli podpořit její myšlenku. Důvody stávky vnímáme velmi silně, ale jsme přesvědčeni, že v našich podmínkách by způsobila více škody než užitku.

DDM plně podporuje školy ve stávce. Považujeme vyřčené argumenty školských odborů za velmi důležité. Omezování financí, snižování podpory žákům se specifickými vzdělávacími potřebami a další kritizované změny určitě nechceme. Ostatně, i u nás jsou v oblasti financování stále zvyšovány nároky na poměr cena/výkon a je tlačeno stále více na kvantitu.

Dále velmi apelujeme na potřebu podpořit nepedagogické pracovníky, kteří jsou ve školství obecně velmi špatně odměňováni. Přitom právě oni zajišťují zázemí, bez kterého nelze fungovat.

Tímto bych chtěla říci, že důvodů ke stávce je mnoho a my s protesty plně souhlasíme.

Proč přesto kroužky v pondělí proběhnou?

Je to zejména proto, že v zájmovém vzdělávání by měla stávka relativně malý dopad, avšak na úkor naší činnosti pro děti. Jde zejména o tyto důvody:

  • Dopad stávky v DDM je oproti školám malý – jedná se o krátkodobou odpolední činnost, nikoliv celodenní pobyt ve škole.
  • Zájmová činnost je částečně zpoplatněna rodiči. Rušené kroužky bychom následně nahrazovali v jiných termínech, čímž by stávka u nás pozbyla smyslu, navíc by způsobila organizační problémy a zmatky v následujících dnech a týdnech.
  • Financování DDM není na základě celostátních pravidel – jsme financováni na základě normativů stanovených Ústeckým krajem.
  • Zájmová činnost je rozdělena do pěti dnů v týdnu. Tzn. stávka by postihla nikoliv všechny, ale pouze část našich dětí a žáků, a to by bylo pro pondělní děti velmi nespravedlivé.
  • Kroužky pro děti poskytuje mnoho spolků a organizací, nechceme být jediní z nich, kdo dětem jejich oblíbenou činnost zruší.

Závěrem bych chtěla poděkovat rodičům za přízeň a požádat je o pochopení a podporu škol, se kterými sounáležíme. Všichni se snažíme dělat maximum pro vaše děti.

 

Mgr. Zdeňka Fillerová Studená,

ředitelka DDM TREND Roudnice n. L.

 

Read More
Jako každoročně se hned v první školní den zaplní budova v Jungmannově ul. 667 stovkami uchazečů o zájmové vzdělávání. Ti, kdo sem chodí pravidelně, vědí, že přijít včas je klíčové pro výběr aktivit. Některé kroužky jsou totiž velmi brzy zaplněné. Zápis trvá dva týdny, ale s postupem času se výběr zužuje, neboť hygienické, personální ani […]

Vyhlašujeme kroužky na školní rok 2023/2024

Jako každoročně se hned v první školní den zaplní budova v Jungmannově ul. 667 stovkami uchazečů o zájmové vzdělávání. Ti, kdo sem chodí pravidelně, vědí, že přijít včas je klíčové pro výběr aktivit. Některé kroužky jsou totiž velmi brzy zaplněné. Zápis trvá dva týdny, ale s postupem času se výběr zužuje, neboť hygienické, personální ani prostorové kapacity nejsou nekonečné.

Se změnou financování zájmového vzdělávání ze strany státu a požadavkem ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na umístění co nejširšího počtu dětí do kroužků přichází DDM TREND s novým systémem zápisu. Cílem je umožnit každému dítěti, aby se dostalo do některého z kroužků v preferované oblasti. Rodiče nebudou vyplňovat jednotlivé přihlášky do každé z aktivit, ale jednotný zápisový list, kde v pořadí dle svých preferencí zvolí vybrané kroužky. Podle zvoleného pořadí pak DDM bude děti umísťovat na volná místa, a to až do 15. září.

Výuka v zájmových útvarech začne 18.září. Všechny děti musejí mít k datu nástupu vyplněné přihlášky, uhradit kroužky je pak možné nejpozději do konce října. Nově nastupující děti si mohou první hodinu zvoleného kroužku vyzkoušet zdarma.

Díky podpoře ze strany Města Roudnice nad Labem, které hradí zvýšené náklady na energie, nejsou v novém školním roce kroužky plošně zdraženy. Ti, kdo si vyberou sportovní a pohybové aktivity, mají navíc možnost čerpat příspěvky zdravotních pojišťoven. Věříme tedy, že z našich kroužků si vybere opravdu každý.

Na všechny děti se už těšíme!

 

 

Read More
DDM TREND Roudnice n. L. chystá na prázdniny opět oblíbený letní tábor na Orlíku, letos na téma Králové a barbaři. Na děti a mládež od 8 do 17 let čeká spousta zábavy a zážitků včetně výpravných her, kostýmů a šermířů. Celotáborová hra bude opět o napětí a odhodlání, nebude chybět trocha historie a vše se […]

Tábor plný dobrodružsví, který děti přenese do středověku

DDM TREND Roudnice n. L. chystá na prázdniny opět oblíbený letní tábor na Orlíku, letos na téma Králové a barbaři.

Na děti a mládež od 8 do 17 let čeká spousta zábavy a zážitků včetně výpravných her, kostýmů a šermířů. Celotáborová hra bude opět o napětí a odhodlání, nebude chybět trocha historie a vše se bude točit kolem sbírání dukátů a společné cesty k vítězství dobra nad zlem.

Skvělé prostředí i kuchyně

Již v loňském roce zavládla velká spokojenost se ubytováním ve Tvrzi Holešice, která se nachází u vodní nádrže Orlík. Rekreační zařízení uprostřed přírody nabídlo vynikající zázemí pro naše hry a sportovní aktivity. Děti i vedoucí si chválili nejen stav a vybavenost zařízení, ale také skvělou kuchyni a vstřícnost provozovatelů Tvrze. Letos se sem s radostí vracíme znovu.

Součástí Tvrze je samostatná chatičková osada s vlastním sociálním zařízením. Vše je čisté, upravené a v dobrém stavu. Tuto osadu si opět vyzdobíme, u chatek zavlají naše prapory a erby. Ke sportovním aktivitám můžeme využívat louku na minikopanou, volejbalový kurt a prostornou tělocvičnu s trampolínou a dalším vybavením. Osvěžení nám zajistí koupání na soukromé pláži v zátoce pod tvrzí nebo v blízkém kempu Radava, kde je k dispozici i dětské hřiště.

Kuchyně je ve tvrzi přímo báječná. K snídani si děti mohou vybrat ze švédských stolů, na co mají chuť. Svačiny, obědy a večeře jsou zvoleny vstřícně vůči dětem, za ta léta praxe zde již vědí, co mají děti rády. Pitný režim je samozřejmě zajištěn po celý den. Výhodou je velká pergola, kde se děti mohou v létě najíst na čerstvém vzduchu, při nepřízni počasí nebo velkém vedru se stravují přímo v restauraci. Milí kuchaři dětem dají tolik, kolik si řeknou, a každý si může přijít přidat. Dále jsou zde k zakoupení různé chuťovky, nanuky a limonády.

Profesionální program vedený pedagogy

Režim dne, program a péči o děti zajišťují zaměstnanci DDM, tedy kvalifikovaní pedagogové volného času. K dispozici bude opět zdravotník s lékařským vzděláním. Samozřejmostí je zajištění dostupnosti autem, každodenní pošta a táborové aktivity včetně krátké a bezpečné noční hry. Večerní nástupy budou opět v dobových kostýmech, celotáborovou hru završíme korunovací krále a středověkou hostinou.

Tábor „Králové a barbaři“ potrvá sedm dní, a to od soboty 15. do soboty 22.července 2023. V ceně je zahrnuto ubytování včetně využití veškerého zázemí, strava, doprava a odměny pro děti. Výpravný program, aktivity a celodenní výlet budou podpořeny z dotací EU z našeho projektu Inovativní vzdělávání DDM TREND v rámci Operačního programu Jan Amos Komenský. Děti tedy během týdne dostanou mnohem více, než je skutečná cena pobytu. Vzhledem ke zdražování služeb a prodloužení pobytu se zvedla i cena tábora z loňských 5.900 na 7.500 Kč. Je však třeba podotknout že toto zdražení je pro rodiče minimální, neboť tábor trvá o den déle a je tedy možné na něj čerpat příspěvky od zdravotních pojišťoven.

Informace a přihlašování v DDM TREND

Chcete-li se podívat na prostředí a aktivity, navštivte facebook či web Tvrze Holešice, prohlédněte si náš facebook, kde jsou příspěvky z loňského tábora Pevnost Boyard. Další informace Vám rádi poskytneme telefonicky nebo osobně v recepci DDM, kde si můžete také vyzvedávat a vyplňovat přihlášky. Jste-li rozhodnuti, prosíme, neváhejte s rezervací míst.

Na týden plný zážitků s Vašimi dětmi se těší zaměstnanci našeho domečku!

Read More
Nikdo není na tomto světě zcela osamocen a potěšit druhého je dvojnásobná radost. To je hlavní myšlenkou vánoční akce DDM TREND a Charity Roudnice n. L. Dům dětí a mládeže má poslání nejen vzdělávací, ale i výchovné a sociální. Snažíme se všechny naše děti vést k aktivnímu a pozitivnímu životu. Dělají u nás činnosti, které je […]

Vánoční přání – Nikdo není sám

Nikdo není na tomto světě zcela osamocen a potěšit druhého je dvojnásobná radost. To je hlavní myšlenkou vánoční akce DDM TREND a Charity Roudnice n. L.

Dům dětí a mládeže má poslání nejen vzdělávací, ale i výchovné a sociální. Snažíme se všechny naše děti vést k aktivnímu a pozitivnímu životu. Dělají u nás činnosti, které je baví a naplňují. A svou radost mohou předávat i dál. Proto jsme se rozhodli o vánočních svátcích potěšit ty, kdo zůstali osamělí a dost možná neočekávají ani jednu návštěvu či dárek.

Akce s názvem „Vánoční přání – Nikdo není sám“ započne v neděli 20.listopadu v 16:30 hodin ve tvořivém klubu DDM, kdy proběhne tvořivá dílna na výrobu přáníček a malých dárečků. Přijít vyrábět může každý, bez ohledu na věk. Není nutné se přihlásit předem, vstupné se neplatí, lze však přispět dobrovolně drobnou částkou na použitý materiál.

Akce potrvá až do Vánočních svátků a mohou se jí zúčastnit všichni, kdo mají chuť něco vyrobit nebo vědí o někom, komu by rádi udělali radost. Přáníčka a kontakty na obdarované osoby budeme přijímat v recepci DDM až do 10.prosince, kdy ukončíme přijímání drobností a ve spolupráci s Charitou Roudnice n. L. a dobrovolníky zajistíme jejich předání.

Jsme velmi rádi za spolupráci s Charitou, které tímto děkujeme za pomoc s realizací našeho nápadu. Jako organizace poskytující sociální služby a terénní péči o osamělé lidi, je pro nás zárukou, že naše dárečky poputují do správných rukou a myšlenka celé akce bude naplněna.

Své první příjemce už díky Charitě máme. Jestliže však víte i Vy o někom, kdo je opravdu sám, nikoho poblíž nemá a potřebuje potěšit, přijďte do Domu dětí. Rádi mu společně s Vámi zpříjemníme vánoční svátky.

Read More
V současné době DDM připravuje novou nabídku zájmových útvarů. Na webových stránkách bude průběžně aktualizován přehled kroužků, a to až do 1.září, kdy bude zahájen zápis žáků. Rozvrh na příští školní rok bude tvořen stávajícími i novými zájmovými útvary. Některé kroužky rozšiřujeme, jiné slučujeme či rušíme s ohledem na zájem účastníků a personální možnosti. Kroužky budou jako […]

Připravujeme kroužky na školní rok 2022/2023

V současné době DDM připravuje novou nabídku zájmových útvarů. Na webových stránkách bude průběžně aktualizován přehled kroužků, a to až do 1.září, kdy bude zahájen zápis žáků.

Rozvrh na příští školní rok bude tvořen stávajícími i novými zájmovými útvary. Některé kroužky rozšiřujeme, jiné slučujeme či rušíme s ohledem na zájem účastníků a personální možnosti.

Kroužky budou jako obvykle od poloviny září do poloviny června, a to pouze ve dnech školního vyučování. Výuka bude realizována v období od 12.září do 16.prosince 2022 a od 2.ledna do 16.června 2023. Ve zbývajících týdnech probíhají náhradní hodiny nebo jsou připravovány a realizovány naše další činnosti (příležitostné akce, tábory aj. )

Prosíme, při přihlášení dětí čtěte aktuální vnitřní řád, který bude zveřejněn v posledním srpnovém týdnu.

Bohužel ani nám se nevyhne zdražení, neboť stoupají ceny energií, služeb i materiálu. V případě, že na zájmový kroužek pro své dítě nemáte finanční prostředky, obraťte se na nás včas, vše diskrétně probereme a třeba bude možnost využít podpory státu či nadace.

Read More
DDM připravuje po jarních prázdninách otevřít činnosti s přítomností tlumočníka pro ukrajinské děti. Princip bude v našich běžných činnostech, při kterých se děti hravou formou budou učit český jazyk. DDM готується відкрити заходи з перекладачем для українських дітей після весняних канікул. Принцип буде в нашій звичайній діяльності, під час якої діти в ігровій формі вивчатимуть чеську мову. […]

Aktivity pro ukrajinské děti – Заняття для українських дітей

DDM připravuje po jarních prázdninách otevřít činnosti s přítomností tlumočníka pro ukrajinské děti. Princip bude v našich běžných činnostech, při kterých se děti hravou formou budou učit český jazyk.

DDM готується відкрити заходи з перекладачем для українських дітей після весняних канікул. Принцип буде в нашій звичайній діяльності, під час якої діти в ігровій формі вивчатимуть чеську мову.

V kroužku malování či keramiky můžeme probrat nad obrázky běžné fráze na různá témata, jako např. jdu domů, kde bydlím, kdo je máma, táta, bratr, kamarád… jak ráno vstávám a večer jdu spát, co mám rád k jídlu a jaké činnosti mě baví. Můžeme vyrábět či malovat domečky, města, zvířata, témat je velké množství.

Mezi další činnosti budou patřit např. pohybové aktivity, při nichž zjistím, kde mám ruce, nohy, oči, co je běhat, skákat, jít dopředu, dozadu, vlevo či vpravo…

Zatleskáme si jedna, dva, tři, zazpíváme si jednoduché lidové písničky.

У гуртку живопису чи кераміки ми можемо обговорювати звичайні фрази на різні теми, наприклад, іду додому, де я живу, хто мама, тато, брат, друг… як я встаю вранці і лягаю спати ввечері , що я люблю їсти і які заняття мені подобаються. Ми можемо виготовляти або фарбувати будинки, міста, тварин, є велика кількість тем.

Інші види діяльності включають, наприклад, фізичні навантаження, під час яких я дізнаюся, де мої руки, ноги, очі, що бігати, стрибати, йти вперед, назад, ліворуч чи праворуч… Аплодуємо раз, два, три, співаємо прості народні пісні.

Kroužky zde – Гуртки тут

інформації: Škola hrou
документ: Přihláška

 

 

Read More