DDM připravuje po jarních prázdninách otevřít činnosti s přítomností tlumočníka pro ukrajinské děti. Princip bude v našich běžných činnostech, při kterých se děti hravou formou budou učit český jazyk. DDM готується відкрити заходи з перекладачем для українських дітей після весняних канікул. Принцип буде в нашій звичайній діяльності, під час якої діти в ігровій формі вивчатимуть чеську мову. […]
Aktivity pro ukrajinské děti – Заняття для українських дітей

DDM připravuje po jarních prázdninách otevřít činnosti s přítomností tlumočníka pro ukrajinské děti. Princip bude v našich běžných činnostech, při kterých se děti hravou formou budou učit český jazyk.

DDM готується відкрити заходи з перекладачем для українських дітей після весняних канікул. Принцип буде в нашій звичайній діяльності, під час якої діти в ігровій формі вивчатимуть чеську мову.

V kroužku malování či keramiky můžeme probrat nad obrázky běžné fráze na různá témata, jako např. jdu domů, kde bydlím, kdo je máma, táta, bratr, kamarád… jak ráno vstávám a večer jdu spát, co mám rád k jídlu a jaké činnosti mě baví. Můžeme vyrábět či malovat domečky, města, zvířata, témat je velké množství.

Mezi další činnosti budou patřit např. pohybové aktivity, při nichž zjistím, kde mám ruce, nohy, oči, co je běhat, skákat, jít dopředu, dozadu, vlevo či vpravo…

Zatleskáme si jedna, dva, tři, zazpíváme si jednoduché lidové písničky.

У гуртку живопису чи кераміки ми можемо обговорювати звичайні фрази на різні теми, наприклад, іду додому, де я живу, хто мама, тато, брат, друг… як я встаю вранці і лягаю спати ввечері , що я люблю їсти і які заняття мені подобаються. Ми можемо виготовляти або фарбувати будинки, міста, тварин, є велика кількість тем.

Інші види діяльності включають, наприклад, фізичні навантаження, під час яких я дізнаюся, де мої руки, ноги, очі, що бігати, стрибати, йти вперед, назад, ліворуч чи праворуч… Аплодуємо раз, два, три, співаємо прості народні пісні.

Kroužky zde – Гуртки тут

інформації: Škola hrou
документ: Přihláška

 

 

Týden plný dobrodružství, kamarádství a zážitků čeká na děti z tábora DDM TREND s názvem Pevnost Boyard 2022. V nádherném prostředí Tvrze Holešice, která se nachází u vodní nádrže Orlík se bude konat letošní výjezdní tábor pro děti od 8 do 14 let. Rekreační středisko uprostřed přírody s vynikajícím zázemím pro pořádání letního tábora jsme vybrali nejen pro jeho […]
Pojeďte s námi na letní tábor Pevnost Boyard

Týden plný dobrodružství, kamarádství a zážitků čeká na děti z tábora DDM TREND s názvem Pevnost Boyard 2022.

V nádherném prostředí Tvrze Holešice, která se nachází u vodní nádrže Orlík se bude konat letošní výjezdní tábor pro děti od 8 do 14 let. Rekreační středisko uprostřed přírody s vynikajícím zázemím pro pořádání letního tábora jsme vybrali nejen pro jeho polohu na samotě, vedle lesa a v blízkosti vody, ale také pro zdejší podmínky, poskytující dětem nerušené a komfortní trávení volného času.

 

Součástí Tvrze Holešice je samostatná chatičková osada s vlastním sociálním zařízením. Vše je zde čisté, upravené a v dobrém stavu. Tato osada by měla sloužit pouze pro potřeby tábora.

Stravování bude zajištěno ve tvrzi, kde je prostorná restaurace s velkou pergolou. Vaří zde domácí kuchyni, a tak se děti mohou těšit na klasická jídla, na která jsou zvyklé. Snídaně probíhají ve formě švédského stolu, kdy si každý může vybrat, co chce. V restauraci jsou dále k zakoupení různé chuťovky, limonády, nanuky apod.

 

Sportovní a oddílové aktivity budou kromě okolní přírody probíhat v zařízení tvrze, jako jsou volejbalové hřiště, louka na minikopanou, prostorná tělocvična s trampolínami a dalším vybavením.

Koupat se budeme na soukromé pláži v zátoce přímo pod tvrzí nebo v blízkém kempu Radava, kde jsou k dispozici kromě jiného dětské atrakce.

Na děti čeká spousta táborové zábavy, ať už jde o hlídky na věžích tvrze, zpívání u táboráku nebo noční hru spojenou se získáváním bodů do celotáborové hry. Kromě denních táborových aktivit budou připravené oddílové hry a soutěže a celodenní výlet lodí na hrad Zvíkov, s příjemnou procházkou do zvíkovského podhradí.

 

Hlavním tématem celého tábora bude Pevnost Boyard. Na toto téma bude připravena celotáborová dobrodružná hra. Na děti čekají sportovní, kreativní, individuální i týmové výzvy, za které budou získávat indicie, klíče a mince pro svou skupinu. Chybět nebude soupeření s Otcem Furou, ani jeho hádanky. Ve velkém finále si děti otevřou vstup do pokladnice a naberou mince, které v závěru smění za skutečné odměny – hračky, školní potřeby a další drobnosti pro radost.

Celý tábor potrvá šest dní, v ceně je zahrnuto ubytování, strava, doprava a celodenní výlet na Zvíkov. Personální zajištění a program tábora jsou financovány z prostředků DDM TREND. Na odměny pro děti a další drobnosti sháníme dárce a sponzory, budeme tedy rádi za případnou podporu.

Chcete dát děti na náš tábor? Rezervujte si místo v recepci DDM. Přečtěte si táborový řád, pravidla tábora a vyplňte přihlášku. Jste-li rozhodnuti, prosíme, neváhejte. Ubytovatel čeká na rezervaci termínu.

Na týden plný dobrodružství se těší zaměstnanci DDM TREND

 

Fotogalerie a informace o ubytování a táboře:

www.tvrzholesice.cz

Tábor pevnost Boyard 2022 prezentace

V červenci 2022 proběhnou oblíbené tábory DDM TREND příměstského i výjezdního typu. Příměstské tábory V období od 11. do 31.července probíhají tři běhy příměstského tábora Léto s Trendem. Jako tradičně bude připraven bohatý tematický program na pět pracovních dní, vždy od 8 do 16 hodin. Připraveny jsou 3 běhy v DDM. Cena je 1500 Kč […]
Vyhlašujeme tábory na léto 2022

V červenci 2022 proběhnou oblíbené tábory DDM TREND příměstského i výjezdního typu.

Příměstské tábory

V období od 11. do 31.července probíhají tři běhy příměstského tábora Léto s Trendem. Jako tradičně bude připraven bohatý tematický program na pět pracovních dní, vždy od 8 do 16 hodin.

Připraveny jsou 3 běhy v DDM. Cena je 1500 Kč za každý týden. Vedoucími jsou pedagogové DDM TREND.

1.běh     11. – 15.7.2022     Čarodějův učeň – čáry, kouzla, magie (Š.Olšová, M.Olšová)

2.běh     18. – 22.7.2022     Willy Fog – cesta kolem světa (M.Pěnková, M.Olšová)

3.běh     25. – 29.7.2022     Týden v pohybu – hravé sportování (P.Kaspar, M.Pěnková)

Cílovou skupinou táborů jsou děti školního věku, tzn. děti, které již absolvovaly alespoň 1.třídu ZŠ. (Mladší děti mají ještě nárok na docházení do MŠ.) Doporučený věk pro příměské tábory je s ohled na program do 10 let.

Zápis na příměstské tábory začíná v úterý 8.března ve 12:00 hodin v DDM TREND, a to dvěma způsoby – osobně v recepci DDM nebo na telefonním čísle 739 642 906. Přihlášky podané dříve nebo jiným způsobem nebudou akceptovány.

Před přihlášením dítěte na příměstský tábor čtěte Vnitřní řád DDM, Táborový řád pro příměstské tábory a Pravidla pro příměstské tábory 2022 – najdete je společně s přihláškou v sekci dokumenty.

Příměstské tábory 2022

Výjezdní tábor

V období od 17. do 23.července proběhne výjezdní tábor DDM.

Mají-li vaše děti rády dobrodružství, neváhejte a přihlaste je na zážitkový tábor Pevnost Boyard 2022. Čeká na nás pěkná chatková osada u vodní nádrže Orlík. Chatky jsou součástí rekreačního zařízení Tvrz Holešice. Chatová část je rezervována pouze pro náš tábor. Jsou zde čisté a moderně vybavené chaty a sociální zařízení, stravování je zajištěno v restauraci tvrze s velkou pergolou. K dispozici bude sportovní hřiště, tělocvična, louka s brankami na minikopanou, velké ohniště a vlastní samostatná pláž.

Čeká na nás spousta zábavy, celotáborová hra v duchu soutěže Pevnost Boyard, plná výzev, sbírání klíčů a indicií a se závěrečným otevřením pokladnice, kde si děti nasbírají mince na nákup věcných cen. Chybět nebude ani noční hra a další táborové zážitky.

Tábor je vhodný pro děti od 8 let. Jeho cena je 5.900 Kč a zahrnuje dopravu, ubytování, stravu, využití sportovních a rekreačních ploch a celodenní výlet lodí na hrad Zvíkov.

Před přihlášením dítěte na výjezdní tábor čtěte Vnitřní řád DDM, Táborový řád pro výjezdní tábory a Pravidla tábora Pevnost Boyard 2022 – najdete je společně s přihláškou v sekci dokumenty.

Plakát tábor Pevnost Boyard

Tábor pevnost Boyard 2022 prezentace

V DDM TREND se řemeslná práce na stavbě modelů skutečných letadel, tanků, automobilů a jiných strojů prolíná s vyprávěním jejich příběhu v lidské historii. Na modelářských kroužcích Mgr. Jiřího Kiky není nikdy nuda. Děti jsou zde zabrané nejen do pečlivé a přesné práce na stavbě plastikových modelů, ale také do vyprávění pedagoga, který má k technice a historii […]
Příběhy strojů a člověka v Modelářském klubu

V DDM TREND se řemeslná práce na stavbě modelů skutečných letadel, tanků, automobilů a jiných strojů prolíná s vyprávěním jejich příběhu v lidské historii.

Na modelářských kroužcích Mgr. Jiřího Kiky není nikdy nuda. Děti jsou zde zabrané nejen do pečlivé a přesné práce na stavbě plastikových modelů, ale také do vyprávění pedagoga, který má k technice a historii velmi blízko. A právě spojení těchto oblastí dává práci v modelářském klubu specifickou atmosféru, kterou jinde nenajdete.

Kromě samotného modelu si žáci odnášejí cenné vědomosti, jak jimi zhotovený stroj fungoval, kdo ho vytvořil a proč, jaké byly jeho vlastnosti, co se povedlo a co bylo naopak jeho slabinou. Nad četnými modely tanků, letadel a lodí, které kluky lákají nejvíce, se v průběhu tvorby žáci dozvědí, ve které bitvě daný prostředek bojoval, co se tam odehrálo a jak vše dopadlo.

K zaslechnutí jsou i drobnosti a zajímavosti, nechybí zajímavé zápletky, humor a vtip. Velmi oblíbeným tématem jsou osudy skutečných vlastenců, válečných hrdinů, bystrých vynálezců a konstruktérů, kteří se zapsali do naší a světové historie.

Modeláři z TRENDU mimo jiné pořádají výlety za technikou, zapojují do své činnosti také veřejnost. V nabídce byly a jsou výlety např. do Národního technického muzea, Tankového muzea v Lešanech, Leteckého muzea ve Kbelích nebo třeba na Vítkov do Národního památníku. Nově jsou v DDM také sobotní historické přednášky pro děti a mládež.

„Kluci jsou šikovní, zajímá je to, chtějí se dozvědět víc, ptají se na zajímavosti a detaily, které mnohdy zjišťuji a pátrám po nich. Práce s nimi je radost. Nejvíc potěší, když se po letech vrací, podívat se, popovídat, pochlubit se. Mnozí z nich jsou už dospělí, a přesto přijdou i s tatínky a vrací se do našeho klubu,“ říká Jiří Kika.

Na poslední přednášce s názvem Toulky historií projevili nejen modeláři, ale i veřejnost velký zájem. Nyní je pro ně připravena další novinka. Je jí soutěž v modelářství, ve které mohou vyhrát hodnotné ceny, jako modely k sestavení a poukázky na nákup modelářského materiálu.

Baví Vás modelaření? Máte vztah k technice? Zajímá vás historie? Přihlaste se do naší soutěže nebo přijďte navštívit náš modelářský klub. V DDM jste srdečně vítáni!

Modelářská soutěž pro děti a mládež

Klub modelářů vyhlašuje soutěž o nejlépe sestavený jakýkoliv plastikový model o hodnotné ceny modelové sady a poukázky na nákup modelářského materiálu v hodnotě 1000 a 500 Kč.

Soutěžit se bude v kategoriích od 6 do 12 let a od 13 do 17 let. Soutěž vrcholí v Den osvobození 8.května od 9 do 12 hodin v DDM, kdy budou modely hodnoceny porotou.

Holčičky a dívky předškolního a školního věku se mohou nově zařadit mezi mažoretky Domu dětí a mládeže TREND Roudnice n. L. Trenérky Aneta a Martina vítají holčičky na kroužku minikadetek s úsměvem. Pochválí sukýnky, culíčky a to, že děvčátka nezapomněla na cvičky nebo piškoty. Zahrají si pohybovou hru na zahřátí, v krátké rozcvičce si rozhýbou celé tělo. […]
Mažoretky Anemone trénují zábavně a hravě

Holčičky a dívky předškolního a školního věku se mohou nově zařadit mezi mažoretky Domu dětí a mládeže TREND Roudnice n. L.

Trenérky Aneta a Martina vítají holčičky na kroužku minikadetek s úsměvem. Pochválí sukýnky, culíčky a to, že děvčátka nezapomněla na cvičky nebo piškoty. Zahrají si pohybovou hru na zahřátí, v krátké rozcvičce si rozhýbou celé tělo. Následují cviky na obratnost, rovnováhu a protažení. Závěrem si přípravu zpestří několika jógovými a gymnastickými prvky. Napijí se, pochválí se a s nedočkavostí se vrhají na své hůlky. Začíná ten pravý mažoretkový trénink.

Mažoretky Anemone vedou dvě trenérky s mnohaletými zkušenostmi. Mgr. Aneta Bastlová, učitelka 1.stupně ZŠ, se věnuje výuce mažoretek už zhruba desátým rokem, založila v DDM početnou skupinu mažoretek Anemone a s ní absolvovala nespočet tréninků, vystoupení, soutěží a vítězství. Martina Fidlerová, absolventka předškolní a mimoškolní pedagogiky, začala s mažoretkami v roce 2012 a vzešla právě ze skupiny Anemone, v posledních letech dělala kapitánku, pomáhala s menšími dětmi a zná činnost z dětského i trenérského pohledu.

V rámci průpravy s hůlkou se dívky věnují základním i pokročilým prvkům. Holčičky zkoušejí točení, osmičku, obtáčení, chytání i házení hůlky. Při jejich tréninku je patrná jejich šikovnost i cvik. Trenérky jim radí, upravují postoj, chválí je za provedení a píli. Až budou starší, budou umět s hůlkou neuvěřitelné věci, budou si samy vymýšlet těžší a těžší obraty, přehazování hůlek navzájem a další originální prvky, kterými zpestří svá vystoupení a soutěžní čísla.

Společnou sestavou pokračuje i náš trénink. Následuje nácvik pódiového vystoupení, které si děti pamatují. Vzpomínají na minulou hodinu a popisují a předvádějí jednotlivé části choreografie. Zkouší si je samostatně, společně, bez hudby a následně s hudbou. Je patrné, že jsou již naučené synchronizaci, orientaci v prostoru a držení formace. Na svůj věk mají krásné vystoupení. Až si obléknou šaty a předvedou je rodičům, budou jistě dojati.

K tréninku patří i trocha zábavy, odpočinku a relaxace. Střídají se činnosti fyzicky náročné a činnosti klidové. Jednou z těch odpočinkových je i zábavná výzva, které děti říkají tleskací had. Dívky si vymyslí jednoduchou rytmickou sekvenci tleskáním rukama, o nohy nebo do země a pošlou dál. Každá z nich zkusí zopakovat tleskání předchozí a nové vymyslí a pošle dál. Originální trénink pohybové a rytmické paměti zpestřuje a obohacuje hodinu a prospívá mažoretkovému sportu.

V závěru hodiny je chvilka na malé ohlédnutí. Děti společně zhodnotí uplynulou schůzku, říkají si, co se jim povedlo, co zvládly, s radostí se předhánějí se svými pocity a zážitky. Po společném zhodnocení nastává uklidnění a relaxace. Děvčátka si lehnou na zem, zavřou oči a poslouchají hlas trenérky. „Představ si, že jsi ta nejkrásnější princezna na světě. Máš krásné šaty. Procházíš se po louce plné kytiček…“

Princezny se postupně probudí, zvednou ručičky, zakopou nohama a uvědomí si, že jsou tady a teď. Domů jdou spokojené a těší se na další trénink.

Máte doma malou princeznu nebo větší slečnu, která by chtěla být součástí tohoto dívčího týmu? Můžete přijít nebo zavolat do DDM TREND a vyzkoušet si hodinu zdarma. Od druhého pololetí je opět možné se k týmům přidat. Podle věku a pokročilosti jsou mažoretky rozdělené do čtyř skupin – Mažoretky Anemone baby („bejby“), minikadetky, kadetky a juniorky.

 

Do kroužků keramiky, korálkování a drátování, papírových modelářů, 3D dílen a dalších se lze zapsat až do konce října. Nabídka DDM TREND Roudnice n. L. je i v letošním roce velmi pestrá. Pod rukama dětí se zde tvoří nádherné výtvory ze všemožných materiálů, od papíru, textilu, dřeva, přes řadu přírodních a umělých materiálů, až po ovoce […]
Pestrý výběr rukodělných činností

Do kroužků keramiky, korálkování a drátování, papírových modelářů, 3D dílen a dalších se lze zapsat až do konce října.

Nabídka DDM TREND Roudnice n. L. je i v letošním roce velmi pestrá. Pod rukama dětí se zde tvoří nádherné výtvory ze všemožných materiálů, od papíru, textilu, dřeva, přes řadu přírodních a umělých materiálů, až po ovoce a zeleninu.

Keramika, malování a vyrábění

Velmi oblíbené jsou například kroužky keramiky, v letošním roce bylo otevřeno osm skupin. Oblibě se těší také Ateliér kresby a malby, Malování s fantazií nebo Dovedné ručičky, kde zbývá jen pár posledních míst.

Naopak neobvykle nízký zájem byl v průběhu září o Klub Šikula, kde školní děti tvoří výrobky z různých materiálů, věnují se činnostem jako je práce s ovčí vlnou a plstění, batikování a textilní techniky, odlévání svíček a mýdel, výroba vánočních, velikonočních a jiných ozdob, tvoření dárečků a drobností pro radost. Zde záleží na zájmu v měsíci říjnu, jestli se kroužek vůbec otevře.

Technické řemeslné činnosti

Přiložit ruku k dílu a přiučit se technickým dovednostem mohou žáci základních a středních škol také v řadě technicky zaměřených kroužků s ruční výrobou. Především chlapci jistě ocení práci v řemeslné dílně nebo modelářském kroužku.

Mezi letošní novinky patří 3D dílna pro žáky z druhého stupně, v níž budou stavět modely s pomocí 3D tiskáren, polystyrenu a dalších materiálů. Pro mladší děti byl nově otevřen kroužek Papíroví modeláři. V něm si mohou žáci postavit například auta, lodě, letadla, modely budov, nebo třeba zámky či pokojíčky pro panenky.

Šití, patchwork a drátování

Dívky jistě zaujme možnost ušít si látkové polštářky, tašky, pouzdra a další doplňky v kroužku Patchwork. Naučí se práci na šicím stroji, samy si vyberou barevné látky a odnesou si domů krásné výrobky.

Velmi pěkné výtvory vznikají také v kroužku Korálkování a drátování, kde se žáci kromě tvorby šperků naučí také vyrábět dekorace z ocelových, měděných či barevných kovů nebo třeba odrátovat kameny či nádoby.

Vykrajování z ovoce a zeleniny

Radostí pro šikovné ruce a zároveň zajímavostí v nabídce DDM je kroužek Food carving, který je pro děti od 10 let. V něm se vykrajují a vytvářejí zvířátka, květiny a další tvary z ovoce a zeleniny. S šéfkuchařem Mílou zde žáci zažijí spoustu tvůrčí zábavy a se speciální sadou nožíků a vykrajovátek zhotovují pěkné zdobené pokrmy. V kuchyňce probíhají i další kroužky vaření a pečení – Malý kuchtík a Dobroty s Trendem.

Nabídka a ceny pro všechny

Veškeré kroužky DDM i jejich ceny jsou zveřejněné na webových stránkách www.ddmtrend.cz. Protože se jedná o školské zařízení zřizované městem, je zdejší zájmové vzdělávání dostupné všem. Cena kroužků začíná už na 25 Kč za hodinu, platí se pololetně podle druhu a náročnosti činnosti od 400 do 900 Kč. V případě, že by došlo k nechtěnému přerušení činnosti DDM nebo k předčasnému ukončení kroužků, bude platba všem v poměrné části vrácena. Spektrum činností je široké, stačí si jen vybrat. Na všechny děti se moc těšíme!

  Dům dětí a mládeže hledá mladé techniky se zájmem o konstruování a programování LEGO robotů. V právě zahájeném školním roce se mezi dalšími nově otevřenými zájmovými útvary objevil kroužek, ve kterém se budou jeho účastníci připravovat na svou účast v mezinárodní robotické soutěži FIRST LEGO League. Konkrétně se jedná o její soutěžní kategorii nazvanou […]
Česká liga robotiky v roudnickém DDM TREND

 

Dům dětí a mládeže hledá mladé techniky se zájmem o konstruování a programování LEGO robotů.

V právě zahájeném školním roce se mezi dalšími nově otevřenými zájmovými útvary objevil kroužek, ve kterém se budou jeho účastníci připravovat na svou účast v mezinárodní robotické soutěži FIRST LEGO League. Konkrétně se jedná o její soutěžní kategorii nazvanou FLL Challenge, pro niž se u nás vžilo pojmenování Česká liga robotiky, a je rozčleněna na čtyři disciplíny. V Robot Game plní robot, postavený ze stavebnice LEGO a naprogramovaný členy týmu pomocí příslušného softwaru, soutěžní úkoly na hracím stole ve vymezeném čase 2,5 minuty. Cílem je nasbírat co nejvíce bodů za splněné mise. V části Výzkumný úkol řeší soutěžní týmy výzkumný problém, který je pro letošní ročník z oblasti Cargo Connect (logistika v dopravě). Při Robot Design posuzují členové odborné poroty inovativnost, technické řešení, kvalitu zpracování a naprogramování robota pro zadaný úkol. V disciplíně Týmová práce hodnotí porota úroveň vzájemné spolupráce členů soutěžního týmu.

Do tohoto kroužku se mohou přihlásit žáci a studenti ve věku 9 až 16 let, nejlépe kteří již mají alespoň nějaké povědomí o robotice nebo zkušenost s řešením výzkumného úkolu, a rádi by svými dovednostmi posílili náš tým. Účastníkům kroužku je, v duchu Komenského metody ŠKOLA HROU, zpřístupněn svět vědy a techniky, kde mohou prožívat radost z poznání, z řešení konkrétních úkolů, a hlavně z programování kybernetických robotů, které si sami sestaví ze stavebnic LEGO. V rámci soutěže postupují úspěšní řešitelé z oblastních kol do kola národního, případně až do světového.

Ing. Petr Kaspar, DDM TREND Roudnice n. L.

Až sto kroužků pro děti a mládež nabízí každoročně DDM TREND Roudnice n. L. Ani letos nepřijdou Roudničané zkrátka. Zápis začíná 1.září. Rozvrh hodin bude zveřejněn v posledním srpnovém týdnu. Pokračovat budou oblíbené aktivity, ale zařadily se některé nové, které nahradí částečně nenaplněné kroužky z loňského roku. DDM nezapomněl ani na děti z mateřinek, které tvoří početnou […]
Dům dětí opět nabídne pestrý výběr kroužků

Až sto kroužků pro děti a mládež nabízí každoročně DDM TREND Roudnice n. L. Ani letos nepřijdou Roudničané zkrátka. Zápis začíná 1.září. Rozvrh hodin bude zveřejněn v posledním srpnovém týdnu.

Pokračovat budou oblíbené aktivity, ale zařadily se některé nové, které nahradí částečně nenaplněné kroužky z loňského roku. DDM nezapomněl ani na děti z mateřinek, které tvoří početnou skupinu účastníků zájmového vzdělávání v této školské organizaci zřizované Městem Roudnice n. L.

Nové kroužky

Ve školním roce 2021/2022 patří mezi novinky některé technické, výtvarné, sportovní i hudební kroužky. DDM například otevře nový modelářský kroužek pro kluky i holčičky s názvem Papíroví modeláři, dále 3D dílnu pro děti školního věku nebo kroužky First LEGO League s účastí ve stejnojmenné mezinárodní soutěži. Ze sportovních kroužků přibude například Akrobacie a IN-line bruslení, kroužky pro mladší školní děti Minivybíjená a Hopíci. V hudební oblasti se pro děti připravuje opět kroužek Zpěvu, multiinstrumentální Hudební klub nebo Muzikohraní – kroužek s prvky muzikoterapie pro školní děti. Chybět po letech nebude ani Dramatický kroužek. Pro mladší škoáky se otevírá tvůrčí kroužek Malý spisovatel. Znovu se vrací vaření a pečení a pokračuje oblíbený Food carving, tedy tvoření z ovoce a zeleniny.

Oblíbené a zajímavé

DDM se snaží jít cestou originální nabídky, proto v každém školním roce najdete v rozvrhu zajímavé činnosti, jako je například drátování, šití a patchwork, modelářství, elektronika a robotika, kroužky první pomoci, řemeslné dílny. Velmi žádaný je taneční kroužek break dance, dívčí kroužky mažoretek a roztleskávaček, hravá angličtina a španělština, výuka hry na kytaru. Velkému zájmu se každoročně těší také keramika, která je opět otevřena i pro předškolní děti. Zejména na tyto kroužky je dobré přijít včas, místa bývají rychle obsazena.

Zápis a garance

Při zápisu do zájmového kroužku garantuje DDM, že v případě přerušení výuky vrátí rodičům poměrnou část platby za kroužek. Také znovu nabízí možnost rozdělení platby na pololetí. Důležité je, aby se lidé nebáli děti přihlásit, protože otevření kroužků je závislé na zájmu ze strany dětí a rodičů v průběhu září a října. V případě, že si zájemci nejsou výběrem kroužku jisti, nabízí DDM možnost vyzkoušet si hodinu zdarma. Všechny kroužky začínají ve třetím zářijovém týdnu, tj. od pondělí 13.9.2021.

DDM je otevřen každý školní den odpoledne, v době zápisu funguje recepce už od rána. Informace o kroužcích můžete získat nejen zde, ale také na webových stránkách www.ddmtrend.cz nebo e-mailem či po telefonu. Moc se na všechny těšíme a věříme, že se naplní většina kroužků.